Ψυχολόγος στο σχολείο

Επιτρέψτε μου με αρκετή καθυστέρηση να σας ενημερώσω, οι μαθητές/μαθήτριες το γνωρίζουν, ότι στο σχολείο μας τοποθετήθηκε από τις 11/12/2023 η σχολική ψυχολόγος κ. Μαγκαβίλα Δήμητρα. Η κ. Μαγκαβίλα βρίσκεται κάθε Τετάρτη στο σχολείο με σκοπό την υποστήριξη των μαθητών/τριών αλλά και των άλλων μελών της σχολικής κοινότητας (γονείς, εκπαιδευτικοί).

Αρχικά παρατήρησε σε όλες τις τάξεις τη μαθησιακή διαδικασία προκειμένου να γνωρίσει τη δυναμική των τμημάτων και να έχει μια εικόνα των μαθητών/μαθητριών.

Οι μαθητές/μαθήτριες του σχολείου έχουν τη δυνατότητα να της μιλήσουν όταν επιθυμούν χωρίς να χρειάζονται την άδεια μου ή άλλου εκπαιδευτικού.

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να έχει μια ιδιαίτερη συνεδρία με το παιδί σας, παρακαλώ να στείλετε την επισυναπτόμενη Υπεύθυνη δήλωση θεωρημένη από το gov.gr και να τη στείλετε στο email του σχολείου.

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να έχετε μια συνάντηση μαζί της δεν έχετε παρά να κλείσετε ένα ραντεβού μαζί της στο τηλ. του σχολείου.

ΥΠΌΔΕΙΓΜΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ