Παράταση καταληκτικής ημερομηνίας εγγραφών στο Δημοτικό

62ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩN

Ταχ. Δ/νση: Αρήτης, Παραλία Προαστίου, 1

OI ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΡΑΤΕΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΡΤΙΟΥ 2022.

Εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2022-2023

Αγαπητοί γονείς, κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2022-2023 με αρχική προθεσμία έως 20 Μαρτίου 2022, παρατάθηκε μέχρι ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΡΤΙΟΥ 2022.

Στη συγκεκριμένη προθεσμία οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών υποβάλλουν σχετική αίτηση-υπεύθυνη δήλωση εγγραφής στο Δημοτικό Σχολείο που ανήκουν σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας. Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2022-2023 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016. Εγγραφές μετά την 28η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Γεωγραφικά όρια οδών που περικλείουν τις διευθύνσεις μόνιμης κατοικίας των μαθητών/τριών για φοίτηση στο σχολείο μας

Τα γεωγραφικά όρια οδών που περικλείουν τις διευθύνσεις μόνιμης κατοικίας των μαθητών/τριών για φοίτηση στο σχολείο μας είναι: Πετμεζά – Καρπάθου — Καστελλοκάμπου – Χάλκης – Χαράδρου – Εθνική οδός Πατρών-Αθηνών – Ευήνου – Παραλία Προαστίου.

Ωράριο εγγραφών: Η προσέλευση των γονέων/κηδεμόνων στο Σχολείο για την εγγραφή των μαθητών/τριών θα γίνεται κατόπιν τηλεφωνικού, κατά προτίμηση, ραντεβού στα τηλέφωνα 6980921431, 2610429056 ή μετά από ραντεβού μέσω mail (email σχολείου: mail@62dim-patras.ach.sch.gr) και με την τήρηση των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορoνοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.).